Biologický vápník

Biologický vápník společnosti Tiens  patří k tomu nejlepšímu, co v oblasti doplňování vápníku můžete nalézt.

Jeho vyjímečnost je v patentovaném složení, které obsahuje stabilizované vápenaté ionty Ca2+

Je to jediná forma vápníku, která je dostatečně malá, aby mohla projít do těla přes stěnu tenkého střeva – vysoký obsah vápenatých iontů vysvětluje, proč Tiens vápník má mimořádně vysokou vstřebatelnost (95-98%).

Vápník se v přírodě běžně vyskytuje ve formě vápenatých solí a náš žaludek vápenatou sůl musí rozložit na vápenaté ionty, jinak nedojde ke vstřebávání a tedy ani k využití vápníku. Tvorba vápenatých iontů v žaludku je však podmíněna přítomností dalších minerálů, které navíc musí být v odpovídajícím poměru – rozložit vápník z potraviny na ionty není  úplně jednoduchá záležitost a vstřebatelnost běžného vápníku tedy není nijak vysoká (25- 30 procent).

Vápník patří mezi nejdůležitější prvky v našem těle, ke svému životu jej potřebuje každá buňka, díky vápenatému iontu totiž funguje „kalciová pumpa“, která umožňuje transport potřebných živin do buňky a odvádění odpadních látek z buňky.

Vápník se účastní také svalových pohybů,….  když vstupuje vápník do svalové buňky, dochází k jejímu smrštění, když buňku opouští dochází k uvolnění.  Všechno v našem těle je založeno na pohybu svalů, vápník je tedy pro život nepostradatelný a naše tělo si neustále hlídá jeho hladinu v krvi. Pokud hladina klesne pod 1%, tak se spustí proces uvolňování vápníku z kostí. Při opakovaném uvolňování vápníku z kostí však vzniká dnes velmi rozšířená choroba OSTEOPORÓZA.

Vápník se v těle spotřebovává v každém okamžiku a pak z těla odchází ( močí ), je tedy nutné vápník znova průběžně a každodenně přijímat, aby nedocházelo k osteoporóze, která je po 35.roku života téměř neléčitelná.

Výhodou Biologického vápníku Tiens je, že obsahuje další minerály, vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny a další bioaktivní látky.

Další výhodou Tiens vápníku je, že zde nehrozí nevhodné úkládání „nadbytečného“ vápníku, případné přebytky se bezproblémově odvádí z těla.

  1. Odesláno!