Únor – pečujeme o játra a žlučník

Čínská medicína vychází z pozorování přírodních zákonitostí. Poznatky jsou sdělovány formou symbolů ( dřevo, oheň, země, kov, voda), mezi kterými je vzájemný vztah a logické souvislosti – vyjádřené energetickou růžicí, tzv. PENTAGRAMEM.

V každém ročním období se člověk má věnovat posilování určitých orgánů, které jsou s tímto časem spojené.

Pokud skutečně chceme posílit a ozdravit naše tělo, není jiná možnost, než v průběhu jednoho roku systematicky postupně posilovat příslušné orgány, které jsou právě nejaktivnější.

Nejlepší je začít s pěstováním zdraví na jaře, v období DŘEVA, které začíná již 15. února.

 

Období  DŘEVA je nejvhodnější pro očistu a posilování jater a žlučníku.

Oba orgány jsou energeticky nejaktivnější právě od poloviny února, kdy nejlépe reagují na detoxikaci. Zároveň jsou v tomto období nejcitlivější na přetěžování a snadno může docházet k jejich poškozování.

Profylaktiku jater a žlučníku je nejlepší začít důkladnou jarní očistou – od poloviny února až do konce března.

Všechny orgány reagují mnohem lépe na posilování jejich funkce, pokud před tím proběhla očista. Proto první polovinu období „dřeva“ věnujeme očistě …

 

Čínská medicína Tiens má vynikající produkty  na detoxikaci organismu.

Mezi nejlepší patří Dvojitá celulóza a Antilipidový  čaj.

Náš organismus je naprogramovaný na každodenní dostatečný přísun vlákniny (celulózy). Tlusté střevo celulózu potřebuje ke svému zdravému fungování.

Počátkem minulého století se však strava začala upravovat (rafinovat) a z mouky, cukrů i tuků zmizela většina vlákniny. Dnes  je v běžné stravě vlákniny jen velmi málo.

Vláknina však mimo jiné v tlustém střevě na sebe váže toxiny. Pokud je celulózy nedostatek, dochází k hromadění těchto škodlivých látek a k pronikání toxinů přes střevní stěnu do organismu.

Vláknina je zároveň i živnou půdou pro „přátelské bakterie“ a nedostatek vlákniny narušil jejich množení. Souběžně s tím došlo k objevu antibiotik a jejich časté používání vedlo k další devastaci potřebných střevních mikroorganismů a naopak se umožnil rozvoj škodlivých bakterií v tlustém střevě.

 

V našem těle však spolu všechno souvisí. A narušené trávení rozbíhá destruktivní proces, který se jako první projevuje na játrech a žlučníku…

Pokud do jater přichází příliš mnoho toxinů ze střeva, pak játra jsou špatným „rodičem“ pro srdce, které přebírá energii právě z jater – důsledkem jsou potíže se srdcem a srdečními cévami

Právě proto je třeba začínat s očistou tlustého střeva – a zde se nejlépe osvědčuje Dvojitá celulóza s Antilipidovým čajem.

Dvojitá celulóza se užívá nejlépe po ránu a zapíjí se větším množstvím Antilipidového čaje, který se však pije postupně malými doušky po delší dobu. Vhodné je totéž zopakovat ještě i večer před spaním  (případně místo večeře).

ZÍSKEJTE  DÁREK  pro zájemce o očistu těla a pěstování zdraví  … více ZDE

 

A koncem března  začneme  játra a žlučník posilovat … o tom více prozradím až za měsíc…

______________________________________________________________________________________

Máte-li chuť, vyslechněte si  na toto téma přednášku uznávané lékařky MUDr. Astapjonok – klikněte na příslušný odkaz :

1.část - energetické cykly a symboly – obecně

2.část - období „dřeva“, vztah střeva a vlákniny

3.část – význam vody v těle, jak správně pít

4.část - Antilipidový čaj a Dvojitá celulóza – užívání